Duhet të vritet, gjashtë persona në hetim për kërcënimin e deputetit shqiptar

Kliko per me shume info

Kreu i Aleancës për Shqiptarët në Maqedoni, Ziadin Sela është kërcënuar sërish me vdekje.

“Kursum vo glava bi mu dal…plumb në ballë do ti jepja”, “Më e leverdishme të ishte likuiduar atëherë…”, “Duhet të vritet” janë disa nga kërcënimet që janë bërë në rrjetet sociale ndaj kreut të ASH-së dhe të publikuara nga mediat lokale në Maqedoni.

Kliko per me shume info

Ndërkohë që ministria e Brendshme ka nisur hetimet kundrejt autorit të kërcënimeve në rrjete sociale, teksa numri i personave që janë nën hetim për të njëjtën akuzë ka shkuar në 6, përfshirë edhe personat që kanë kërcënuar me vrasje kryeministrin Zoran Zaev.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.