Studimi: 5 ditë pa gjumë shkakton dëme në tru

Kliko per me shume info

Sipas një studimi mjaftojnë 5 ditë pa gjumë të rregullt për të shkaktuar dëme në tru.

Studimi është kryer nga një universitet amerikan dhe një italian dhe sipas tyre, cipa që mbron dhe izolon nervat fillon të hollohet menjëherë pas mungesës së gjumit.

Kliko per me shume info

Kështu që studiuesit thonë se sasia e gjumit dhe cilësia e tij janë shumë të rëndësishme për shëndetin e njeriut, kështu që, nuk duhet abuzuar me reduktimin e tyre.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.