Dhimbje e madhe në familjen e aktores, Tinka Kurti humbet djalin e vetëm

Kliko per me shume info

Aktorja e mirënjohur e skenës shqiptare Tinka Kurti, sot ka humbur një nga njerëzit më të shtrenjtë në jetën e saj, djalin Zef Kurti.

Lajmi është bërë i ditur në rrjete sociale nga shkrimtarja Flutura Açka.

Kliko per me shume info

“Tinkën, ç’e paska gjetë!

Nuk i bie dot telefonit nga larg e ta ngushëlloj, nuk kam fuqi. “Kam frikë se nuk do të më gjejë djali gjallë kur të vijë,” thoshte ndonjëherë në bisedat tona të shpeshta, dhe fliste, dhe fliste, dhe fliste për Zefin… si nëna për djalin.

Sa tepër duke fjalët. I paqes, Zef Kurti!,”-përfundon shkrimtarja.

Zefi ishte djali i vetëm i aktores, i cili prej kohësh jetonte në Kanada së bashku me familjen e tij.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.