Ekzekutimi i Devi Kasmit, zbardhet urdhri i ri i Gjykatës së Tiranës për vrasësin grek dhe Mario Meshinin

Kliko per me shume info

Krimet e Rënda caktuan një ditë më parë masën “arrest me burg” për grekun Efthymio Efthymious, i cili akuzohet për vrasjen e Devi Kasmit.

Sot, Gjykata e Tiranës vendosi që Efthymious dhe Mario Meshini të qëndrojnë në paraburgime të ndryshme, me qëllim të mos kenë asnjë kontakt me njëri-tjetrin.

Kliko per me shume info

Keshtu, Efthymious do të qëndrojë në Paraburgimin 313, ndërsa Mario Meshini te Paraburgimi 302.

Meshini ndodhet ne burg i dyshuar si bashkëpunëtor në vrasje.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.