“Devi Kasmi i vuri pistoletën në kokë grekut”/ Artan Hoxha zbulon detajin që i shpëtoi jetën

Kliko per me shume info

Gazetari i kronikës, Artan Hoxha ka zbuluar të tjera detaje në lidhje me ekzekutimin e Devi Kasmit.

I ftuar në emisionin “Kjo Javë” të Nisida Tufës në Neës 24, Artan Hoxha tha se nuk është e vërtetë që ka pasur një debat mes viktimës Devi Kasmi dhe vrasësit, shtetasit grek Eftimiu Eftimius në palestër.

Kliko per me shume info

“Devi Kasmi ka vënë re që një i panjohur ka kaluar disa herë para palestrës, në këtë moment është shqetësuar. Ka bërë një fotografi dhe është munduar ta identifikojë, ka dalë në rrugë dhe i ka vendosur pistoletën në kokë shtetasit grek. Greku ka kërkuar të njohë terrenin ku jetonte viktima. Duke qënë aty është zbuluar dhe në momentin që Kasmi i ka vendosur pistoletën në kokë, greku i ka fol vetëm në anglisht dhe gjatë kësaj kohe Kasmi i ka bërë një kontroll të imtësishëm. Ai nuk ka pasur armë me vete, ky është detaji që e shpëtoi shtetasin grek, i cili është rikthyer sërish në vendngjarje pas 15 minutash.”- u shpreh gazetari Hoxha.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.