Denoncimi/ Policët e Vlorës trafikojnë qenie njerëzore për 1500 euro

Kliko per me shume info

Jo vetëm kryeqendër e trafikut të drogës, por Vlora është dhe qendër e trafikut të qenieve njerëzore.

Janë vetë qytetarët të cilët denoncojnë pazaret që bëhen nga vetë policët në portin e Vlorës, të cilët kërkojnë 1500 euro për të kaluar kufirin.

Kliko per me shume info

Denoncimi është bërë publik nga ish-kryeministri Sali Berisha.

Ja çfarë shkruan në Facebook ish-kryeministri:

Ja se si çunat e krimit ne Vlorë bëjnë trafikun e qenieve njerëzore për 1500 euro gjobë!

Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. sb

“Pershendetje , doktor , desha te shpreh juve nje dicka , un Kam nje deportim nga zvicra , dhe jam dhe vet I ndergjegjshem qe Kam thyer ditet, e qendrimit ne Europ , gjith sesi thash ta provoja njer , te prisja nje bilet dhe te ikja nga porti I qytetit Tim , vlora , vete te polici per te vulosur , me tha po skalon dot ti me tha , I thash t them te drejten e Di , por mendova ta provoj megjithate I thash ska problem , Dal me tha Ku vete , do kthehem I thash , Dal tha kemi dhe nje mundesi per ty , po I thash , te kuptova , SA doni tju Jap , 100 euro , haha qeshi CA thua or djal tha , pse pazar kaposhash po bejm ketu tha , po SA do o vlla I thash , me tha futu Pak te ajo zyra atie se do vi shefi madh tha te sqaroj , u futa atie , erdhi nje eprori tij dukej , me tha djal ne smund te rezikojm punen per 100 euro se kemi dhe shkb neper kemb , I thash po un sju thash gje ju vet po thoni , bej 1500 euro tha ajd ketu , te mar per dore te fus traget tha , dhe andej tha te nxjer nje miku I’m me kamion tha , doktor sdua te zgjatem shum po ju them qe porti vlores eshte ber baz parash per kokat e policis ketu , me respekt djali nga vlora , anonim”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.