Dënohen banda e shqiptarëve në Angli, arrestohen 7 persona

7 shqiptarë janë dënuar me 50 vite burg në total në shtetin anglez pasi u kapën me drogë nga piolicia.

Mediat britanike bëjnë me dije se shqiptarëve iu gjet në banesë 32 kg drogë, e llojit kokainë, me vlerë 1 milion stërlina.  Të gjithë shqiptarët kanë pranuar akuzën e prokurorisë.

Kliko per me shume info

Të arrestuarit dhe vitet e dënimit:

LEXO EDHE:  Zbulohet porositësi i vrasjes së komisarit Artan Cuku, kapo i krimit në Fier e Vlorë

Klodian Rina, 8 vite burg

Ergert Ibrahimi, 4 vite burg

Gentian Rina, 8 vite burg

Vilson Elezi, 8 vite burg

Damiano Kola, 8 vite burg

Edison Zemi, 8 vite burg

Lulzim Ramadani, 5 vite burg

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here