Degradon debati mes Lubonjës dhe Lulzim Bashës: Gënjen, mashtron të të vijë turp…!

Kliko per me shume info

Debat i ashper mes kryetarit te PD Lulzim Basha dhe analistit Fatos Lubonja. Ata jane perplasur ne emisionin Studio e Hapur te Eni Vasilit ne News24,
Debati:
Basha: Po turp more që vjen këtu dhe bën zhurmuesin e opozitës, asnjë gjë nuk the dy orë sulmove opozitën

Lubonja: Se ka ndërtuar sistemin Edi Rama, sistemin bashkë e keni ndërtuar

Kliko per me shume info

Basha: Kam qenë përballë tij unë, edhe me ndihmën tënde e ka ndërtuar 11 vjet ka ndenjur, 11 vjet ska bërë plan urbanistik

Lubonja: Ca plani ndërtoni cfarë të doni

Basha: Cfarë plani, gënjen, mashtron të të vijë turp, paske ardhur këtu të bësh nihilistin

Lubonja: Pse ore ti do më thuash ti mua cfare të them, të të bëj militantin unë ty?

Basha: Mos fol me gënjeshtra me mashtrime

Lubonja: Oligarkun e Vlorës nuk e përmende

Basha: Nuk është oligark ai e ka ndërtuar pasurinës nga 0 në Itali, do ti ekzekutosh të pasurit ti, ti je marksist unë s’jam marksist

Lubonja: Edhe në Evropë janë të ndara partitë

Basha: Nëse ka bërë afera ai ma thuaj se ia tregoj unë vendin.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.