Dëborë e shi, ja si do të jetë moti sot dhe nesër

Gjatë fundjavës parashikohet që të ketë reshje në të gjithë territorin e vendit. Sipas Meteoalb, pritet të ketë edhe ulje të temperaturave.

Sonte gjatë natës vranësira të dendura mbulojnë të gjithë vendin duke sjellë reshje shiu gjatë gjithë së shtunës, në të gjithë territorin ndërsa reshje dëbore në 600 m mbi nivel deti. E diela mbetet me vranësira por reshje më të pakta shiu e dëbore, kryesisht në Jug dhe zonat Lindore.

LEXO EDHE:  Zgjidhet misteri që shokoi botën, 4000 vjet më vonë merret vesh e vërteta
Kliko per me shume info

Temperaturat do të ulen me 2 – 3°C mesditën e së shtunës ndërsa e diela sjell një tjetër rënie me 2°C në të dy ekstremumet termike të ditës, duke luhatur vlerat e tyre nga –3°C në 12 – 13°C.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here