Dëbora ‘pushton’ jugun, trashësia 30-40 cm në Korçë e Llogara

Reshjet e dendura të dëborës kanë ‘pushtuar’ gjatë natës së kaluar dhe gjatë paradites së sotme Korçën dhe Llogaranë.

Burime bëjnë me dije se Llogaraja është e kalueshme, por lëvizja e mjeteve këshillohet të bëhet me zinxhirë.

Kliko per me shume info

Gjithashtu, në Dardhë dëbora arrin në 30 cm, në Voskopojë 10 cm dhe në aksin Qafë Thanë-Qafë Pllocë-Kapshticë deri në 7 cm.

LEXO EDHE:  U hodh vetë nga makina? Zbulohet si ndodhi aksidenti i 55 vjeçares në Elbasan

Edhe në zonën e Korçës akset rrugore janë të hapura, përveç Korçë-Dardhë dhe Qafa e Qarritë, të cilat kalohen me zinxhirë.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here