Dadoja kumarxheshë i vë zjarrin shtëpise ku punonte, vdes nëna dhe tre fëmijët

Një dado e fiksuar me lojëra të fatit, e cila humbi 6,800 paund në një natë, u dënua me vdekje sot pasi i vendosi zjarrin banesës së punëdhënësit gjatë përpjekjes së dëshpëruar për të gjetur para për borxhet e saj, sipas një gjykate kineze.

Zjarri bëri që një nënë dhe të tre fëmijët e saj – të moshës ndërmjet 6 dhe 11 vjeç – të vriteshin në qershorin e kaluar në shtëpinë e tyre në Kinën lindore. Gjykata tha se ish-dado, e quajtur Mo Huanjing, kishte për qëllim të vendoste zjarrin dhe pastaj ta shuante atë, duke shpresuar se ‘veprimi i saj i guximshëm’ mund të fitonte mirënjohjen e punëdhënësit të klasës së mesme. Në këtë mënyrë, ajo mund të priste që ata ti japnin hua asaj./lajmifundit.al

LEXO EDHE:  PAMJE SHQETËSUESE/ Gruaja rrihet keqazi në një park publik, arsyeja e pazakontë (VIDEO)
Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here