Çfarë mund të fshihte në Iphone? 35-vjeçari dënohet me 18 muaj burg pasi nuk tregoi kodin e celularit

Kliko per me shume info

Një 35-vjeçar shkelës seksual është burgosur për 18 muaj pasi refuzoi ti jepte oficerëve PIN-in për një iPhone të gjetur në dyshekun e tij gjatë një hetimi penal.

Detektivët vizituan Andreë Garner në shtëpinë e tij në Larkhill, ëiltshire, për ta arrestuar atë, por ai u largua nga shtëpia para se policët ta kapnin në një distancë të shkurtër.

Kliko per me shume info

Zyrtarët që kërkonin adresën e tij gjetën një iPhone 6 të fshehur brenda një dysheku, por Garner refuzoi ta zhbllokojë ose t’u japë detektivëve PIN-in.

Atij iu dërgua me një njoftim që e urdhëroi atë të japë kodin brenda 14 ditësh, por ai ende nuk pranoi ta zbulonte atë.

Gjatë një gjyqi tre-ditor në Gjykatën e Salisbury, Garner pretendoi se ai nuk e mbante mend pinin, e cila ishte arsyeja pse ai nuk mund t’i thoshte zyrtarëve kodin.

Gjykatësit e gjetën atë fajtor dhe Garner u dënua në Gjykatën e Krimit në Winchester për 18 muaj burg për mosplotësimin e PIN-it./lajmifundit.al

Burimi:http://www.dailymail.co.uk/news/article-5375775/Wiltshire-sex-offender-jailed-not-giving-iPhone-PIN.html

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.