Hedhin çantat me drogë sapo shohin policinë, bie në pranga shqiptari, në kërkim shoku

Policia greke gjatë një operacioni anti-drogë në kufirin greko-shqiptar ka vënë në pranga një shqiptar 30-vjecar dhe ka shpallur në kërkim shokun e tij.

Këta shtetas në momentin që kanë parë patrullën, kanë hedhur nga mjeti dy çanta me 21 kg 713 gram marijuanë që është sekuestruar policia.

Kliko per me shume info

Policia greke ka arrestuar drejtuesin e mjetit, ndërsa pasagjeri, një 35-vjecar shqiptar ka mundur të largohet.

LEXO EDHE:  Zbulohet plani famëkeq i Veliajt, 33 pallate do të betonizojnë fushën tek “Ali Demi”

Policia sekuestroi gjithashtu 1 celular me 1 karte SIM, 90 euro dhe 1000 lekë shqiptare.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here