Abuzimet me rrugët, “arrest me burg” për Dashamir Xhikën dhe dy ish-zyrtarët e tjerë

Kliko per me shume info

Dashamir Xhika, ish-Drejtori i Përgjithshëm i Rrugëve do të qëndrojë në burg. Gjykata e Krimeve të Rënda ka vendosur “arrest me burg” për të. Xhika akuzohet për shpërdorim detyre dhe abuzim me fondet e rrugëve.

Po ashtu, Gjykata ka vendosur arrest me burg edhe për dy ish-zyrtarët e arrestuar bashkë me të, Ish-Drejtorin e Njësisë së Menaxhimit të Projektit Aksel Qurduka dhe për Albens Alite dhe ish-Drejtor i Njësisë së Menaxhimit të Projektit të Rrugës Tiranë-Elbasan.

Kliko per me shume info

Të tri zyrtarët janë akuzuar për një dëm shkaktuar Buxhetit të Shtetit prej 53 983 340 dollarësh për rrugën Tiranë-Elbasan.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.