Parashikimi i motit, shiu e dëbora vazhdojnë edhe të dielën

Kliko per me shume info

Sipas meterologeve moti do te dominohet nga kthjellime të shkurtra dhe vranësira të shpeshta, të cilat do të gjenerojnë reshje të pakta shiu e dëbore, kryesisht në zonat Jugore dhe Qendrore.

Pasditja sjell përmirësim të kushteve të motit duke bërë që pjesa më e madhe e vendit të karakterizohet nga kthjellime dhe vranësira të shpeshta, ndërsa reshje të pakta shiu e dëbore do të ketë në zona të izoluara.

Kliko per me shume info

MeteoAlb njofton se temperaturat e ajrit vijojnë konstante gjatë mëngjesit, por rënie me 1 – 2°C do të pësojnë vlerat termike të mesditës.

Era do të fryjë kryesisht mesatare, me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi Verior ndërsa në det dallgëzimi ulet në 2-3 ballë

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.