Bllokohen nga uji, evakuohet familja me 10 anëtarë në Divjakë

Kliko per me shume info

Një familje me 10 anëtarë në fshatin Çermë e Sipërme në Divjakë u bllokua nga uji si pasojë e reshjeve intesive që kanë përfshirë vendin.

Sakaq, familja është evakuar nga efektivët e policisë së Divjakës.

Kliko per me shume info

Policia bën me dije se falë ndërhyrjes së shërbimeve të Komisariatit të Policisë Divjakë, në bashkëpunim me pushtetin vendor dhe administratën e zonave të mbrojtura, u bë e mundur që në fshatin Çermë e Sipërme, të evakuohej familja prej 10 anëtarësh, dhe dërgimi i tyre në një ambient të sigurt.

Gjithashtu u evakuan edhe bagëtia dhe gjëja e gjallë e kësaj shtëpie.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.