Basha thërret mbledhje urgjente: Çfarë qendrimi do mbajë pas përjashtimit të Spahos?

Kliko per me shume info

Partia Demokratike pritet të mbledhë grupin parlamentar pas përfundimit të seancës së pazakontë që u zhvillua sot në Parlament.

Opozita protestoi pasi Ruçi vendosi ti mbyllë fjalën dhe të përjashtojë kreun e grupit demokrat Edmond Spaho. Mes kaosit e zhurmës, mazhoranca miratoi e vetme ligjin për aeroportin e Vlorës. Ndërsa nuk arriti të miratoje listen e KLP e KLGj qe kerkon 93 vota.

Kliko per me shume info

Sakaq pritet të merret një vendim në PD për qendrimin që do të mbajë në vijim, dhe ku kreu i grupit të PD është i përjashtuar nga parlamenti.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.