Tensione në Kuvend/ Basha: Hajdut, kriminel! Ruçi: Mos bëj si halabak, mos prek gardistët

Tensionohet situata në Kuvend. Deputeti demokrat Edmond Spaho pasi mori fjalën, nga foltorja nisi akuzat për ekstradimin e financiarit të Habiljave, por kryeparlamentari Ruci e ka paralajmëruar të vijojë sipas rendit të ditës, e më pas i ka ndërprerë fjalën.

Ndërkohë, Basha i është afruar foltores si reagim pas veprimit të Ruçit. I menjehershem ka qene reagimi i gardisteve.

LEXO EDHE:  Saimir Tahiri rikthehet në Kuvend, pritet të mbajë fjalim, gazetarët e pysin: I trembesh arrestimit?
Kliko per me shume info

Ruci ka dhene paralajmerim per Bashen, i cili i ka kerkuar Rucit te lejoje Spahon te vijoje me fjalen dhe te mos e nderprese. Basha i eshte drejtuar me tej Rucit me fjalet: Hajdut, kriminel!

Ruci, pasi e ka paralajemtuar edhe njehere, me pas ka shperthyer edhe ne fyerje: “Te paralajmeroj, mos bej si halabak, bej rolin e liderit te opozites, mos prek gardistet. Nderpritet seanca”.

LEXO EDHE:  Dhunë në Vlorë, i papunë e me probleme mendore, rreh gruan në sy të fëmijëve

 

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here