Basha: Vetëm në janar u mbyllën 1747 biznese, shkak taksat e larta dhe agresioni qeveritar

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, me anë të një postimi në Facebook deklaroi se “1747 biznese mbyllën qepenat për të mos i hapur më”.

“Kjo shifër zyrtare është vetëm për janarin që sapo kaloi, një përkeqësim prej 35 përqind krahasuar me një vit më parë. 1747 biznese që nuk munden më. Zgjidhni vetë kujt i besoni, dokrrave që predikon Edi Rama për rritje dhe mirëqenie, apo vendimit të dhimbshëm që kanë marrë në janar 1747 biznese për të mos ushtruar aktivitetin, për shkak të taksave të larta, agresionit qeveritar, rënies së konsumit dhe mungesës së perspektivës”, – shkruan Basha.

LEXO EDHE:  Deputeti sulmon ashpër festimet e negociatave: Nuk kemi hyrë në BE, është vetëm një rekomandim!
Kliko per me shume info

“1747 biznese vetëm në janar, që nuk munden më, janë ekonomia reale, janë dëshmia kritike per krizën e rëndë. Janë klithma urgjente për ndryshim të thellë politik dhe ekonomik”, – shton kreu i PD-së.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here