Pike “shpëton” Barcelonën, përfundon në barazim derbi i Katalunjës

Kliko per me shume info

Derbi i Katalunjës mes Espanjolit dhe Barcelonës përfundoi në barazim 1 – 1.

Goli për Espanjolin u shënua në pjesën e dytë nga Moreno, ndërsa ishte Pike ai që barazoi rezultatin për Barcelonën.

Kliko per me shume info

Diferenca me Atletikon tani është 12 pikë. Ekipi madrilen duhet të zhvillojë sot në mbrëmje takimin e javës së 22 të La Ligas me Valencian.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.