Banorët tentojnë të hyjnë me forcë në pallatin që po shembet, mbërrijnë forcat e Ushtrisë

Kliko per me shume info

Forcat e ushtrisë kanë mbërritur ditën e sotme, në “Kodër-Shtuf”, për të larguar baltën dhe dherat që kanë pushtuar 3 katet e pallatit 8-katësh.

Ushtria ka nisur aksionin për të pastruar të gjitha dherat. Ndërkohë edhe pse kryebashkiakja e Gjirokastrës ka urdhëruar mos futet asnjë në banesë, banorët e pallatit insistojë të futen forcërisht në banesë, pasi sipas tyre nuk kanë ku të stresohen në ditët në vazhdim.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.