Banorët e përmbytur në Jug në pikë të hallit: Nga uji po dalin gjarpërinj

Kliko per me shume info

“Gjarpërinj po dalin nga lumi Vjosë në zonën e Novoselës dhe Mifolit”- kështu shprehen banorët e frikësuar nga përmbytjet si pasojë e reshjeve të dendura të shiut.

Me fryrjen e lumit Vjosë zvarranikët për t’ju larguar ujit janë zvarritur anës së shtratit dhe nuk është çudi që ndonjëri të përfundojë edhe nëpër banesat e përmbytura nga uji.

Kliko per me shume info

Mësohet se deri tani janë evakuuar rreth 30 shtëpi dhe nuk ka rrezik për banorët. Deri tani janë kryer disa operacione shpëtimi nga policia dhe ushtria në Levan dhe në Vlorë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.