Balerini i famshëm bën rrëfimin shokues për BBC: 20 orë udhëtim me anije drejt Italisë, vidhnim për mbijetesë

Balerini i famshëm shqiptar Kledi Kadiu ka bërë një rrëfim të gjatë për BBC-në, për jetën e tij në Shqipëri dhe Itali. Kadiu ka treguar vështirësitë e tij për të shkuar në shtetin fqinj për një jetë më të mirë, për të realizuar ëndrrat e tij.

Gjatë rrëfimit të tij, balerini tregon se herën e parë që shkoi në Itali ishte me anijen e famshme të vitit 1991, por fati nuk e ndihmoi dhe atë e kthyen pasi Shqipëria ishte vend demokratik dhe nuk mund të kërkonte azil.

LEXO EDHE:  “A e donte burri jot nusen të virgjër?”/ Kejvina vë në siklet Almedën, ajo i jep përgjigjen që s’e priste
Kliko per me shume info

Por fati i trokiti sërish, dhe herën e dytë, Kadiu shkoi në Itali në mënyrë ligjore pasi fitoi një kontratë me një kompani italiane. Por jo çdo gjë ishte ashtu siç ai i kishte menduar, pasi iu desh që të punonte punë të ndryshme dhe të vidhte në supermarkete gjëra të vogla si djathë apo mish, për mbijetesë.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here