Balerina shqiptare: Pse vendosa të kthehem tani në Shqipëri

Kliko per me shume info

Në fund të viteve ’90, Anbeta Toromani ka qenë një nga balerinat më të njohura në Shqipëri, por më pas ka ndërtuar karrierën në Itali, ku mori pjesë në spektaklin Amici, u bë një figurë e njohur televizive dhe tashmë jep shfaqje në skena të ndryshme të Italisë.

Dje balerina është kthyer në Shqipëri, duke u bërë pjesë e spektaklit më të ri ”Virtuozët”.

Kliko per me shume info

Ajo u pyet nga Inva Mula, sopranoja me famë botërore që moderon spektaklin, se si e përshkruan rikthimin e saj në Shqipëri.

“Vajta kalova gjithë Italinë, askund nuk gjeta si Shqipërinë“, u shpreh ajo. Duke u shprehur kështu spektatorët e duartrokitën

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.