Babai e denoncon në polici për dhunë, arrestohet 28 vjeçari në Bulqizë

Kliko per me shume info

Një 28 vjeçar banues në Bulqizë është arrestuar nga policia për ushtrim dhune ndaj babai të tij. Në pranga ka rënë Dhionis Hysa.

“Arrestimi i shtetasit të lartëpërmendur u bë pasi në Komisariatin e Policisë Bulqizë është paraqitur dhe ka bërë kallzim shtetasi H.H, 60 vjeç, se djali i tij Dhionis Hysa , në banesën e tyre, ka ushtruar dhunë fizike ndaj tij” thotë policia.

Kliko per me shume info

Materialet i kaluan Prokurorisë Rrethit Gjyqësor Dibër për veprën penale “Dhunë në familje”, parashikuar nga neni 130/a, i Kodit Penal.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.