Avokati i njohur: Rasti Tahiri, abort juridik. Po vihen në lëvizje disa dosje, jo të gjitha

Kliko per me shume info

Për avokatin e njohur Genc Gjokutaj Hetimi i ish ministrit Tahiri është një abort juridik.

Ai ka thënë se i bën çudi që pse po vihen në lëvizje disa dosje dhe jo të gjitha.

Kliko per me shume info

Avokati Genc Gjokutaj, duke folur në 360grade të Artur Zhejit në Oranews u shpreh mosbesues për funksionimin e drejtësisë sot.

“Pse vihen në lëvizje disa dosje dhe jo të gjitha. Procesi duhet të jetë i besueshëm, pse ka seleksion. Ke një mazhorancë me pesë vjet në pushtet, ke abuzime të denoncuara dhe nuk ke hetime. Hetimi i ish ministrit Tahiri është një abort juridik, është abortuar, se s’ka punë Komisioni I Mandateve të marrë rolin e Gjykatës. Ska punë komisoni i mandateve të bëjë gjykatën. Ka dy standarde sepse të tjerët i arreston natën”, tha ai.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.