Arta Marku shkund prokurorinë e Elbasanit: Nuk jeni të pavarur nga ligji

Kryeprokurorja Arta Marku dhe stafi i saj qendruan ne prokurorine e Elbasanit per analizen vjetore te institucionit.

Mesohet se gjate fjales se saj, Kryeprokurorja ka theksuar se pavaresia e prokurorit nuk do te thote pavaresi nga ligji.

Kliko per me shume info

Mesazhi duket i ashper nga drejtuesja e prokurorise e cila mesa duket kerkon ti adresohet atyre prokuroreve qe abuzojne me ligjin ne emer te te qenit te pavarur.

LEXO EDHE:  Opozita braktis seancën, Basha: Kthyet Saimir Tahirin në Kuvend, kuksianët në burg

Ajo mesohet se ka kerkuar qe te hetohen ne nje menyre me efikase e shkuara dhe e tashmja e personave me precedente kriminale me pasuri te dukshme te ardhur ne menyre te paligjshme.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here