Arrestohet në kufi shqiptari, u kap me 54 kg drogë

Kliko per me shume info

Policia greke ka arrestuar sot në kufi me Shqipërinë, një shtetas shqiptar, ndërsa ka shpallur në kërkim një tjetër.

Arrestimi i 47 vjeçarit shqiptar, u bë në Kapshticë, pasi ata nuk pranuan të ndalonin mjetin dhe pas urdhrit të policisë.

Kliko per me shume info

Menjëherë policia greke është vënë në ndjekje të mjetit, ndërsa pas ndalimit të tij ka vënë në pranga 47 vjeccarin, ndërsa personi i dytë ka mundur të largohet.

Pas kontrollit të mjetit janë gjetur 54 kg marijuanë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.