Arrestohet lideri i kartelit meksikan të drogës Los Zetas

Kreu i kartelit famëkeq të drogës, Zetas, është arrestuar në Mexico deklarojnë autoritetet meksikane.

Jose Maria Guizar Valencia ishte shpallur në kërkim në shumë vende të botës, ndër to edhe në SHBA që ofroi 5 milion dollar shpërblim për kapjen e tij.

Kliko per me shume info

Jose Valencia, që njihet edhe me pseudonimin “Z-43” ka drejtuar kartelin Los Zetas për një kohë të gjatë dhe besohet të ketë importuar mijëra kilogram kokainë dhe metamfetaminë në SHBA çdo vit.

LEXO EDHE:  Ende nuk dihet varri i Sadam Hyseinit

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here