Arrestohet hajduti serial i banesave në Tiranë

Kliko per me shume info

Policia e Tiranës ka arrestuar një 28-vjeçar i cili ishte në kërkim për vjedhje të kryer në bashkëpunim. Për të kishte vendosur Gjykata e Tiranës masën e arrestit me burg.

Mëshohet se i arrestuari është Mateo Gjipali, i cili ka qenë i dënuar më parë vjedhje.

Kliko per me shume info

Gjykata e Tiranës e ka dënuar në mungesë Gjipalin me 1.6 vite burg, pasi në Ndroq ka vjedhur banesën e shtetasit O.K. duke marrë sende të ndryshme elektroshtëpiake dhe vegla pune. I arrestuari iu dorëzua Policisë së Tiranës për veprime të mëtejshme proceduriale.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.