Anija ushtarake amerikane “Ross” zbarkon në portin e Vlorës

Anija amerikane ushtarake ‘Ross’ ka mbërritur në portin e Vlorës, ku do të zhvillojë një vizitë 3 ditore të planifikuar më parë.

Mësohet se vizita do të bëhet për të forcuar më shumë marrëdhënien mes Shqipërsë dhe SHBA-së.
Sakaq, të pranishëm në ceremoninë e pritjes ishin Ambasadori i SHBA Donald Lu dhe zv/ministri i Mbrojtjes Petro Koçi.

LEXO EDHE:  Flet në gjykatë Kastriot Gjuzi, përse e vrava Marjon
Kliko per me shume info

Anija “Ross” ka një ekuipazh prej 350 personash dhe ka qenë pjesë e shumë operacioneve ushtarake në botë.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here