FOTO/ Alibeaj i tregon burgun 313, ja çfarë bën ministrja e Drejtësisë

Ministria e Drejtësisë, Etilda Gjonaj është thirrur sot për herë të parë në një interpelancë që nga shtatori i vitit të kaluar kur mori drejtimin e ministrisë.

Ajo u akuzua se ka shkelur ligjin kur firmosi ekstradimin e Nezar Seitit, i akuzuar si financieri i Habilajve.

Kliko per me shume info

Gjatë interpelancës, deputeti demokrat, Enkelejd Alibeaj i ka treguar burgun ministres dhe i ka bërë thirrje të marrë një avokat.

LEXO EDHE:  "Çohu se është vendi im”, burri që la Bregun pa karrige në kuvend

Në përfundim të interpelancës ajo është fotografuar nga LSA teksa bisedon me kryeministrin Rama.

 

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here