Alarmante: Çahet muri i kalasë së Gjirokastrës, rrezikon të shembet

Kliko per me shume info

Kalaja e qytetit të Gjirokastrës ka pësuar çarje në pjesë të mëdha të murit të saj, duke rrezikuar seriozisht shembjen.

Vetëm pak ditë më parë rreshjet në zonën e Zagorisë shembën një urë të lashtë, por tashmë kërcënohet edhe kalaja, monument kulture i kategorisë së parë.

Kliko per me shume info

Në foto duket çarja e kullës jugore dhe lagështia në galeritë poshtë kullës së sahatit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.