Aktorja denoncon live: Hervin Çuli ma tha personalisht, ‘Sa të jem unë këtu s’ke punë në teatër’

Kliko per me shume info

Aktorja Anila Bisha ka denoncuar live drejtorin e Teatrit Kombëtar, Hervin Çulin, se nuk e lejon të jetë aktore në teatër, vetëm se ka shprehur mendimin e saj.

E ftuar në “Zonë e Lirë”, bashkë me aktorët Arben Derhemi, Gentian Zenelaj, Ema Andrea etj është shprehur e revoltuar për faktin se ka shprehur mendimin e saj në media për mënyrën si funksionon Teatri Kombëtar, dhe se për këtë arsye i kanë ndërprerë aktivitetin.

Kliko per me shume info

Sakaq, aktorja shprehet se Çuli e ka kërcënuar: “Sa të jem unë këtu, s’ke punë në teatër”.

Drejtori i Teatrit Kombëtar Hervin Çuli ka qënë shpesh nën akuza të tilla. Kujtojmë rastin kur ofendoi aktorin Robert Ndrenika.

Çuli ka ofenduar publikisht aktorin e mirënjohur, por pas kësaj të gjithë ndjekësit në rrjetet sociale e kanë kritikuar dhe sulmuar ashpër.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.