Aksion antidrogë në Lezhë, 4 të arrestuar për 131 kg kanabis

Kliko per me shume info

Një operacion antidrogë ka çuar në pranga 4 persona. Arrestimet janë bërë në Kallmet të Lezhës.

Persona janë arrestuar nga policia e Lezhës pasi u kapën me një sasi prej 131 kilogramë kanabis sativa.

Kliko per me shume info

Policia thotë se operacioni u zhvillua në rrugën Bukmir-Kallmet, ku në pranga u vunë personat e mëposhtëm me inicialet: Xh.G, A. G, N.G. dhe P.G, 30 vjeç përkatësisht 35 vjeç, 55 vjeç  e 26 vjeç, banues në Lalm i Ri dhe Ishull Lezhë.

Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan 131 kg kanabis sativa,  30 fishek model 56, 53 copë kapsolla detonatorë, 10 copë fitila zjarr përcjellës me gjatësi 80 cm si dhe një kallëp tritol.

Policia thotë se po vazhdon hetimet për zbardhjen e plotë të rastit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.