Aksidenti i rëndë, vdes në spital i riu shqiptar

Kliko per me shume info

Ka humbur jetën në mëngjes në spitalin “San Martino” në Genova, pas katër muajsh agoni, 29-vjeçari Albion Kapedani, i cili u rrëzua teksa përpiqej të hipte në një tren në lëvizje, të sapunisur nga stacioni i Sestri Levante.

Prokurori Vittorio Ranieri Miniati dhe zëvendësja e tij Francesca Rombolà, sapo kanë hapur një hetim për akuzën vrasje nga pakujdesia dhe tre persona janë nën hetim, drejtuesin e trenit dhe dy makinistët, raportojnë mediat lokale.

Kliko per me shume info

Incidenti ka ndodhur më 21 shtator. Sipas hetimeve, i riu shqiptar është përpjekur të hipte në trenin e sapunisur, por u rrëzua, duke përplasur dhunshëm kokën në ndarëset metalike të binarëve.

Prokurorët menjëherë urdhëruan një profesor një vlerësim për të kuptuar nëse treni u nis me dyer të hapura, apo me dyer jo plotësisht të mbyllura. Mbi kufomën e shqiptarit është urdhëruar të bëhet autopsia.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.