Ministri Ahmetaj sqaron PD: S’isha në makinë me Klodian Zoton ditën e aksidentit

Ministri i Ekonomisë dhe Financave, Arben Ahmetaj foli gjatë seancës së sotme të Kuvendit, në lidhje me akuzat e ngritura nga kreu i PD-së se ka qënë në makinë me biznesmenin Klodian Zoto ditën kur u aksidentua në Maqedoni.

Ai tha se “nuk e ka mik, dhe nuk ka qenë në të njëjtën makinë me të”.

LEXO EDHE:  Qeveria rimburson 36 medikamente të reja, reagon Shehu: Lojë fjalësh, nuk ka asnjë vlerë
Kliko per me shume info

“Nuk e kam mik, s’kam qënë në të njëjtën makinë. Nuk ju vjen turp? Vazhdoni merreni ende me këto, se gjoja pas Klodjan Zotës qëndron Ahmetaj. Unë të gjithë biznesmenët i njoh, miq i kam se kanë halle, këtë punë kemi. Ju thoni t’i shpalllim armiq e t’i gjuajmë nga kulla? Pse janë dy botë këtu kush kalon nga biznesi t’i biem. Nuk e kam mik, po edhe po ta kisha do isha i nderuar…”- tha Ahmetaj.

LEXO EDHE:  Tabaku: Qeveria bën propogandë, ja cila është situata reale në Shqipëri

 

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here