“Zgjidh qesen” klubi i ‘Championship’, 40 mln euro Milanit për sulmuesin portugez

Kliko per me shume info

Klubi i Wolverhampton që udhëheq momentalisht “Championship-in” anglez ka habitur jo pak orët e fundit. Ata janë duke kërkuar me doemos që sezonin e ardhshme të kthehen në “Premier League” dhe pas disa investimeve që mund të konsiderohen pak mbi normalen në merkaton e verës, këtë afat kalimtar e ‘kanë lëshuar plotësisht dorën’.

Mediat në Angli raportojnë se Wolverhampton ka bërë një ofertë zyrtare për futbollistin e Milan, Andre Silva-n, që kap shifrën e 39.58 mln eurove. Ofertë që gjithsesi është hedhur poshtë nga “djalli”, por që tregon për potencial e madh ekonomik të skuadrave angleze.

Kliko per me shume info

Duhet theksuar se nga viti 2016 ka patur lëvizje të rëndësishme në presidencën e klubit historik në Angli që daton prej vitit 1877. Wolverhampton është në pronësinë e grupit kinez “Fosun International” që drejtohet nga Jeff Shi./BalkanWeb

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.