Vdekja e 16-vjeçarit në Kurbin, të afërmit e 3 të arrestuarve: Po i bëni djemtë padrejtësisht kriminelë

Kliko per me shume info

Alban, Ernis dhe Arbër Lika janë 3 kushërinjtë e arrestuar nga policia e Lacit pas vdekjes së 16 vjecarit Klejdi Gjeta, në Kurbin, natën e ndërrimit të viteve, dyshohet nga një plumb qorr që e kapi në kokë dhe e la të vdekur në vend në tarracën e shtëpisë ku kishte hipur për të parë fishekzjarret.

Sot është zhviluar seanca gjyqësore për vlerësim mase ndaj tre të rinjve që dyshohet se kanë qëlluar me armë pranë zonës ku vdiq adoleshenti.

Kliko per me shume info

Sakaq të afërmit e të ndaluarve kanë akuzuar policinë.

“Po i bëni djemtë padrejtësisht kriminelë, mediat dhe policia po manipulojnë”, thanë ata.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.