Vasili: Rama kërkon të bëhet edhe President i FSHF, ja çfarë e pret Shqipërinë

Petrit Vasili, Kryetar i Grupit Parlamentar të LSI-së, akuzoi Kryeministrin Edi Rama se kërkon të bëhet edhe President i Federatës Shqiptare të Futbollit. Përmes një komenti në rrjetet sociale, Vasili shkruan se Rama do t’ju rrëmbejë shqiptarëve futbollin, të vetmin gëzim që ju ka mbetur. Vasili i referohet edhe një komenti të FIFA-s, e cila kërkon që politik të qëndrojë neutrale dhe qeveria të mos ndërhyjë në asnjë lloj forme.

LEXO EDHE:  Raporti i DASH, reagon Paloka: Trump i lëshoi raketat për Ramën, tani pritet shpërthimi

Komenti i Petrit Vasilit

Kliko per me shume info

Ky Edi Rama do të bëhet edhe President i i Federatës Shqiptare të Futbollit.

Edi Rama do që t’ju rrëmbejë edhe futbollin shqiptarëve, të vetmin gëzim që ju ka mbetur atyre.

Ashtu si perbindëshat gjakatare politike të Afrikës së Zezë, që ishin edhe presidente edhe kryeministra edhe kryetarë parlamentesh edhe presidentë të Futbollit ashtu edhe Edi Rama do që të gllabërojë edhe futbollin.

LEXO EDHE:  Ministrja e Drejtësisë: Mbështetja më e madhe buxhetore e qeverisë për institucionet e Vettingut

Dite më të zezë fubolli shqiptar nuk ka parë, që nga dita e parë që në Shqipëri luhet futboll.

Edi Rama do që ta izoloje dhe ta mbysë futbollin shqiptar vetëm sepse nuk është në duart e tij.

Shqipëria e sukseseve më të mëdha aktuale historike në futboll është më e rrezikuar se kurrë

Statuti i FIFAS është i qartë dhe i kristaltë.

LEXO EDHE:  Reagon Jozefina Topalli: S’kam nevojë për asnjë karrige, dje e premte e zezë për PD-në

Lexojeni dhe kuptojeni se cfarë e pret Shqipërinë në futboll pas rrëmbimit të federatës nga Kryeministri i trafiqeve.

“Political neutrality and prevention of any form of government interference FIFA’s general principles of political neutrality and the prevention of any form of government interference and, in particular, the obligation imposed by art. 14 of the FIFA Code of Ethics on FIFA.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here