Tradita që i mori jetën/ Gratë largohen nga shtëpia gjatë menstruacioneve, jetojnë në kasolle (FOTO)

Kliko per me shume info

Një grua ka vdekur në një fshat të largët në Nepal për shkak të një tradite sipas së cilës gratë largohen nga shtëpitë e tyre dhe detyrohen të jetojnë në kasolle gjatë menstruacioneve, tha një zyrtar i qeverisë të premten.

21-vjeçarja besohet të ketë vdekur nga thithja e tymit nga një zjarr që ajo ndezi në kasolle për t’u ngrohur në temperaturat e ngrirjes në fshatin malor, tha administratori i qeverisë Tul Bahadur Kawcha.

Kliko per me shume info

Gruaja u gjet e vdekur të hënën./lajmifundit.al

Burimi:http://www.dailymail.co.uk/news/article-5264071/Menstruating-Nepal-Woman-dies-exile-freezing-hut.html

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.