Ish-sulmuesi i Kombëtares i përvishet Finos: Një xhuxhmaxhuxh politik do të kapë futbollin

Kliko per me shume info

Ish-sulmuesi i Kombëtares dhe i Vllaznisë, Roland Luçi ka reaguar lidhur me kandidimin e Bashkim Finos për kreun e federatës shqiptare të futbollit.

Përmes një statusi në “Facebook”, Luçi shkruan se Fino është një xhumaxhuxh politikisht i telekomanduar qe lidhjen me boten e sportit e argumenton me te qenit tifoz.

Kliko per me shume info

REAGIMI:

“FSHF dhe testi edvinist
Gazi mashtroi Olsin, Olsi i fryu ne vesh te vellait dhe ky hodhi ne ring Baçin – kjo eshte njera ane e medaljes.

Ana tjeter eshte provokimi kryeministror ndaj biznesit te lidhur me futbollin dhe sidomos testimi i koduar qe Edi do qe ti bej “besnikeve” te vet bashkiake.

Futbolli, si nje nder simbolet e pakta qe eshte ne gjendje te dali jashte kontureve shteterore dhe te ngrej peshe shqiptaret kudo qe jane po sfidohet nga nje xhumaxhuxh politikisht i telekomanduar qe lidhjen me boten e sportit e argumenton me te qenit tifoz!

Mbas nje muaji do te perjetojme momentin kur “besniket” do ja dredhin, kur sipermarrja sportive do te tregoj dinjitet, kur faktoret votues do te demonstrojne pavaresi, kur dorashkes politike futbolli duhet ti pergjigjet me peshqirin e knockout-it te hedhur drejt topolakut te genjyer e te perdorur edvinisht.”

2 COMMENTS

  1. C ESHTE KY FINO ….. SHOKU I RAMES … AMA PO I FUT MIQTE E VET EDHE NE SPORT …MEGJTHESE S MARRIN VESH NGA SPORTI .. VELLAIN E BERI DIRECTOR … TANI PO NA BEN FINON PRESIDENT I FUTBOLLIT SHQIPAR …. KA NE SHQIPERI ISH FUFBOLLISTA TE ZGJUAR … …PESE NUK E KERKUAN POSTIN POR JA LENE KETYRE TE KORRUPTURVE ….CBEJNE SHKODRANET E VJETER ..TIRONSIT E VJETER ILIR PERNASKA BALLGJNI DIBRA … QE KANE KULTURE TE SPORTIT DHE ISHIN SHEMBUL PER TE RININE ..PERSE E LENE AKOMA DUKEN DHE KETE XHUXHMAXHUXHIN QE SE KA PREKUR ASNEJHERE TOPIN ME KEMBE ..LATE NAME …

  2. Ai mund te jete xhuxhma xhuxh por ti Luci je nje hajvan kondrapedal.Te pelqen te dalesh kunder rrymes per te bere interesantin sic bere kunder De Biazit.Nje lojtar mesatar qe luajtur vetem nje ndeshje e gjysem me kombetaren,bere dhe nje prove si trajner me Vllaznine nje deshtim total dhe tani krejt papritur leshon ndonje shashke qe per nga gjuha qe perdor me kujton njerin qe e ka dhjere kete vend.More b… qe rri ne Austri po Duka ka 16 vjete ne krye te federates te vdese aty thua ti? po kush fiton kundra Dukes nga keta personalitete te sportit?Asnje te siguroj une me votim.Keshtu per ta hequr qafe nevojitet nje i forte politikisht deputet per ta rrezuar keshtu qe mjaft na cave trapin.Duhen njerez te rinj per ti dhene nje shtyse tjeter drejtimit te futbollit.Bashkim Fino jo se eshte ndonje mjeshter por nevojitet per ti dhene fund dimastise se Dukes ne krye te Federates kaq o delirant qe te duket vetja i mencur.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.