Shqiptari vrau gruan dhe motrën e saj, flasin familjarët: 54 vjeçari ishte i dhunshëm

Dalin ne drite te tjera detaje nga krimi i rende ne Zvicer, kur shqiptari vrau gruan dhe motren e saj qe u kishte ardhur per vizite ne fund te vitit.

54 vjeçari më inicialet R.B, akuzohet se vrau gruan e tij Alma B, 38 vjeçe, dhe motrën e saj, Eldën, 31 vjeçare, ne banesen e tyre ne kantonin e Aargaut.

Kliko per me shume info

Policia e kantonit të Aargaut, e kishte konfirmuar krimin dhe arrestimin e një të dyshuari, po nuk kishte dhënë detaje më shumë gjatë ditës së djeshme.

LEXO EDHE:  Ja si ndikon ndryshimi i orës në organizmin e njeriut

Por sot, janë zbuluar detaje të reja nga krimi makabër. Media zvicerane, “Blick”, shkruan se Elda kishte ardhur nga Franca, ku jetonte prej vitesh për të kaluar festat e fundvitit tek e motra e saj, Alma.

Më të dëgjuar lajmin e kobshëm, familjarët e viktimave, që janë nga Lezha, kanë udhëtuar nga Franca për në Zvicër. Kreshniku, bashkëshorti i motrës së tretë të viktimave, i cili jeton edhe në Francë ka ngritur akuza ndaj baxhanakut të tij, R.B për kryerjen e vrasjes.

LEXO EDHE:  Shqiptarët shpenzime rekord për "pushime” jashtë në 2017-n, ikin miliarda euro

Sipas “Blick” , çifti jetonte bashkë prej 18 vitesh, ndërsa kishin tre fëmijë, dy vajza: 16 dhe 7 vjeçe si dhe një djalë, 14-vjeçar, shkruan “Bota sot”.

Ndërsa, banorët përreth vendit të krimit i kanë thënë ’20minuten’ se çifti nuk ishte shumë kohë që ishin vendosur të banonin në apartamentin ku ndodhi vrasja e dyfishtë, por Kreshniku ka pohuar se R.B e dhunonte prej vitesh gruan e tij, saqë shumë herë e kishte bërë për spital.

LEXO EDHE:  Parashikimi i motit për sot, me reshje shiu e dëbore

Kreshniku, duke folur për median zvicerane, ka tregua se R.B e kishte mbajtur të mbyllur Almën, duke mos e lejuar të integrohej në Zvicër dhe të mësonte gjermanishten. Gruaja kishte tentuar që ta denonconte bashkëshortin disa herë, por nuk kishte pasur asnjëherë guxim.

Ndërsa, banorët e zonës përreth, kanë deklaruar se disa herë nga banesa e çiftin është dëgjuar britma dhe zhurmë e grindje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here