Shpend Ahmeti reagon për dorëheqjet në Vetëvendosje

Kliko per me shume info

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka folur për situatën e krijuar në lëvizjen Vetëvendosje. Ai përmes një statusi në Facebook, ka thënë se ndarja e mundshme nuk do të ishte e mirë për askënd në këtë subjekt.

“Dorëheqjet në VV janë humbje, pa marr parasysh nga cili këndvështrim e sheh. Të gjithë janë të vlefshëm dhe të domosdoshëm për VV që është apo ishte pranë fitores.

Kliko per me shume info

Në qoftë se ndodh ndarja do të jenë të gjithë më të dobët, edhe ata që rrijnë edhe ata që shkojnë, edhe deputetët edhe kryetarët. Thirrje për të gjithë të ulen bashkë. Mendime ndryshe ka me pas gjithmonë e posaçërisht kur organizata rritet”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.