Shi dhe borë, ja zonat ku do të ketë më shumë reshje sot

Kthjellime dhe vranësia kalimtare do të dominojnë në jug dhe qendër, ndërsa vranësira më të dukshme lokalizohen në veri dhe zonat lindore të vendit.

Sipas MeteoAlb pasditja sjell fuqizim të vranësirave në territor të cilat në mbrëmje dhe gjatë natës do të gjenerojnë reshje shiu në ultësirën perëndimore ndrësa dëborë, në zonat malore.

LEXO EDHE:  Arrestohen tre persona në Fier, kapen me 310 kile drogë
Kliko per me shume info

Temperaturat e ajrit do pësojnë një rënie me 1-2°C në të dy ekstremumet termike të ditës, më e ndjeshme gjatë orëve të para të ditës.

Era do të fryjë e lehtë deri mesatare, me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi kryesisht Jugor, ndërsa në det dallgëzimi ulet në 2 ballë.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here