SHBA/ Nuk paguan spitalin, pacientja lihet në të ftohtë, e mbuluar me fasho dhe pa të brendshme

Kliko per me shume info

Një video amatore po qarkullon në të gjitha rrjetet sociale ku një paciente e fashuar është lënë jashtë nga një spital në Baltimore të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Personi që e ka gjetur ka deklaruar se gruaja ishte në një gjendje të tmerrshme dhe kishte me vete vetëm një qese me rroba. Sakaq, personi ka lajmëruar menjëherë spitalin. Spitali është shprehur se ndihma e parë është dhënë por pasi nuk është bërë pagesa nuk mund ta mbanin më shumë.

Kliko per me shume info

Drejtori i spitalit pas ngjarjes së ndodhur ka dalë në një konferencë për shtyp dhe ka kërkuar ndjesë për situatën e krijuar. Gjithashtu është shprehur se për këtë veprim të punonjësve të spitalit nuk ka asnjë justifikim.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.