Kursi i këmbimit/ Forcohet dollari amerikan, parashikohet rënie për euron

Kliko per me shume info

Në tregun valutor vendas, euro sot blihet me 133 lekë dhe shitet me 133.70 lekë.

Parashikohet një rënie e lehtë e euros.

Kliko per me shume info

Ndërkohë dollari amerikan ka pësuar një rritje krahasuar me dy ditë më parë.

Kjo rritje parashikohej që nga fundi i muajit dhjetor të vitit 2017.

Dollari amerikan nga 110.20 që blihej, sot blihet me 111.30 lekë, rritje gati me 1 lekë, dhe shitet me 112 lekë.

Edhe paundi britanik ka pasur një rritje të lehtë, sot ai blihet me 150.70 lekë dhe shitet e 151.50 lekë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.