Reforma në administratë/ Rama: Do vetë-korrigjohemi

Kliko per me shume info

I ftuar në 26 vjetorin e krijimit të FRESH, kryeministri Edi Rama, duke përshëndetur këtë nismë është shprehur se “çdo të ditë e më shumë kemi shumë për të bërë, por padyshim që duhet të vetë korrigjohemi në çdo fushë”.

Më tej Rama është shprehur se do vijojnë reformat në administratë për të garantuar kujdesin për qytetarët.

Kliko per me shume info

“Kemi zgjidhur shumë halle dhe probleme për njerëzit, po përtej planeve të mëdha të zhvillimit të ekonomie, kulturës, çdo hall i vogël duhet të jetë një hap i madh për ta zgjidhur. Unë deklaroj se reformat do të vazhdojnë për të rritur mirëqenien dhe kujdesin ndaj jush dhe gjithë qytetarëve”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.