Qëndroni larg sheqerit

Sheqeri i kallam sheqerit dhe sheqeri i panxharit, janë të njëjtë.

Ndryshimi ndërmjet të dyjave është se njëri është në ngjyrë kaf ndërsa ëmbëlsuesi më i përdorur sot është sheqeri i bardhë i zakonshëm dhe gjendet kudo tek uji tonik, biskotat, buka etj.

Kliko per me shume info

Sipas shkencëtarëve, sheqeri është një nga ushqimet më të dëmshme për shëndetin e njeriut. Nga konsumimi i sheqerit, sipas atsh, krijohen probleme shëndetësore si shtim i stresit, përshpejtim i procesit të plakjes, shkaktim në prishjen e dhëmbëve nga pikëpamja estetike dhe shëndetësore.

LEXO EDHE:  Zbulohet organi i ri, mjeku shqiptar: Kur e prezantova unë më thanë ‘shko vizitohu’

Konsumimi i tepërt i sheqerit është i lidhur me prodhimin e kancerit. Studimet kanë treguar se konsumi i tepërt i sheqerit ndikon negativisht në normat e mbijetesës tek pacientët me kancer në gji dhe në zorrën e trashë.

Për një jetë sa më të shëndetshme pa sheqer

-evitoni konsumin e shpeshtë të ëmbëlsirave

-konsumoni lëngje që nuk kanë sheqer ose  përmbajtje të lartë të sheqerit

LEXO EDHE:  Shenjat që jep trupi para një infarkti, si duhet të reagoni dhe këshillat e mjekëve

-kontrolloni ambalazhin e produkteve. Sigurohuni të mos përmbajnë fruktozë, glukozë etj.

-preferoni ëmbëlsirat e përgatitura në shtëpi.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here