Prokuroria nis hetimet ndaj dy zyrtarëve në Gjirokastër

Kliko per me shume info

Prokuroia në Gjirokaster ka nxjerrë një procedim penal për dy zyrtarë të Bashkisë së Gjirokastër në lidhje me pallatin që rrezikon të shembet nga rëeshqitjet e dherave në këtë qytet.

Sipas kërkesës së Prokurorisë dy zyrtarët nuk mbikqyren punimet që sollen problemin në pallatin ngjitur.

Kliko per me shume info

Akuzat për shpërdorim u bënë ndaj, Vullnet Tola përgjegjës i IVN dhe Aleksander Pesha inxhinier në Bashkinë Gjirokastër

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.